O nás

Numizmatický obchod - o nás

Vitajte v "Numizmatickom obchode" poskytujeme profesionálny výkup, predaj, ocenenie, alebo výmenu mincí. Okrem mincí ponúkame aj široký výber numizmatických doplnkov, ako numizmatické albumy, listy do albumov a všetko čo s numizmatikou súvisí vrátane kvalitnej numizmatickej literatúry.

Prečo práve my?

Chceme Vám ponúknuť niečo navyše, niečo čo Vám iné numizmatické obchody neponúknu. Chceme ponúknuť naše služby a férový prístup každému záujemcovi o zbieranie mincí, nie iba vybraným klientom, ale každému či už hľadáte mincu za 5€ alebo 1000€.  Garantujeme pravosť každej zakúpenej mince a ponúkame omnoho viac ako len bežný predaj a výkup. V prvom rade však robíme našu prácu poctivo lebo vieme, že ak by ste s našimi službami neboli spokojní druhýkrát by ste sa už nevrátili a na malom trhu ako je ten náš potrebujeme práve verných a spokojných zákazníkov a klientov.

Naše špeciality

Komisionálny predaj
Chceli by ste predať mince, ale nemáte možnosť ich profesionálne odfotografovať a ponúknuť ich zberateľskej verejnosti, radi Vám s tým pomôžeme, mince profesionálne odfotíme, vystavíme na našej stránke. Ak sa nám podarí mincu predať do 48 hodín Vás kontaktujeme a zašleme Vám peniaze, mínus férovú 15% províziu, ak sa Vám bude zdať, že je minca v ponuke dlho môžete sa po ňu zastaviť a mincu si vziať spať, jediné čo zaplatíte bude poplatok za profesionálne fotenie a vystavenie ak sa minca predá žiadne ďalšie poplatky už neplatíte.
Výmena mincí
Zbierate mince a vo svojej zbierke máte niečo čo Vám už nerobí radosť? Okrem bežného výkupu dokážeme bez problémov realizovať aj výmenu za iné mince. Výmena s doplatkom z našej, alebo Vašej strany nie je žiadny problém. Nebojte sa nás kontaktovať s akoukoľvek ponukou. Určite sa pokúsime dohodnúť.
Ocenenie - predaj - výkup - poradenstvo
Potrebujete poradiť, chcete začať zbierať, ale neviete čo a ako? Nebojte sa nás kontaktovať, nikdy sme si za poradenstvo nič neúčtovali a neplánujeme s tým ani začať, numizmatika nás baví a ak budeme vedieť radi poradíme.

Kde nás nájdete a kto sme?

Naša spoločnosť sídli v najznámejšom Slovenskom kúpeľnom meste, Piešťany v centre na Rázusovej ulici číslo 7, na tomto mieste je naše sídlo a môžete sa tam na nás kedykoľvek obrátiť. Na tejto adrese sa rovnako nachádza aj naša predajňa, kde si môžete Vaše objednávky prevziať osobne. Ak Vás nejaká minca u nás zaujala a radi by ste si ju prezreli osobne v našej kamennej predajni, neváhajte nás kontaktovať a mincu/mince Vám vieme nachystať na prezretie pod kvalitným numizmatickým mikroskopom. 

Internetový obchod - www.numizmatickyobchod.sk zabezpečujú:

Mgr. Michal Petríček, PhD. vyštudoval históriu na Trnavskej univerzite dennou formou, numizmatike sa venoval vo svojich všetkých záverečných prácach (Mincovníctvo Karola Róberta, Mincovníctvo Žigmunda Luxemburského a Mena prvej Československej republiky 1918 až 1938). Špecializuje sa na Rakúsko-Uhorsko a drobné mince Habsburgovcov, numizmatike a zbieraniu mincí sa venuje už od školských čias.

Mgr. Lukáš Stredanský študoval tiež na Trnavskej univerzite a v numizmatike sa venuje hlavne stredovekému Uhorsku, najviac drobným uhorským razbám rokov 1300 až 1526.